9 Ağustos 2018 Perşembe

FARKINDALIK! MIM! Mutlaka Dinlemeliyiz!

Duyanlar vardır, bir süre önce, müzik tarihinin The Beatles ile birlikte en önemli iki müzik grubundan biri olan The Pink Floyd'un gitaristi, şarkı sözü yazarı, hüzünlü bestecisi, yaralı ruhu Roger Waters güzel bir davranışta bulunmuştu.

En güzel Floyd ve Waters şarkılarından biri olan Another Brick in the Wall ( sadece duvarda bir tuğlasın) adlı efsane şarkısını bir Türk vakfına hediye etmişti, iki yıllığına. İzev'e. İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı). Bu şarkı bizim müzisyenler tarafından seslendirildi. Bu şarkı 10 milyon kez dinlenirse zihinsel engelliler için bir yaşam köyü kurulacak.

Şimdilik 2.5 milyon civarı dinleme oldu. Kötü tabii. Daha çok izlenmeli. Bunun için de duyurulmalı. Bunu bir mim gibi görelim. Bu videoyu duyuralım. herkes dinlesin ve çoğalsın sayı.

Bu güzelim önemli yazıyı biricik Mermaid düşündü. Eh, küçük deniz kızı, en sevdiğim çizgi filmdir, gelmiş geçmiş. Ondan sonra da Nemo geliyor tabii. Arielle de bayılırım.

Mermaid'in yazısının linkini veriyorum. Yazısını okuyun, şarkıyı dinleyin, isterseniz blogunuzda paylaşın. Zihinsel engelli arkadaşlarımız için küçük de olsa bir katkımız olsun. 
Sevgili DEEP`ten alintidir,tesekkürler Deep...
 
 https://youtu.be/3dnzLM_N-2Q

6 yorum:

deeptone dedi ki...

ayyy cicişkoooğğğğ :)

Anonim dedi ki...

Yarın senin doğum günün. Şimdiden kutlayımda sonra bana gücenme. Unutmadan söyleyim yarında yazıp kutlayacağım. Doğum yıldönümün kutlu olsun.Nice doğum günlerine tüm sevdiklerinle sağlık ve mutluluklarla. Seçil Korkmaz

Bir Terazi Kizi... dedi ki...

Sevgili Deep:))

Bir Terazi Kizi... dedi ki...

Secilcim cok tesekkür ederim,cok naziksin her zamanki gibi!

Evet yarin dogum günüm ama kendimi cok yorgun hissediyorum,yaslandigimi hissediyorum!

Halbuki calismiyorum,izinden geldigimizden beri evdeyim( her ne kadar günde kirk kere ciksamda:)) Yaslilik böyle birsey mi ne dersin? Gersi sen benden yasca ufaksin ama olsun,belki bir fikrin vardir!

Birseyler yazmana sevindim,sevgiler sana...

ErsinCe dedi ki...

Bu yazı için teşekkür ederim harika paylaşım yapmışsınız sıkılmadan okudum. Benim tavsiyelerime göz atmak istermisin.
Hello, you have a great blog. I'm waiting for my blog
Gavsi Sani Sözleri

Tek nefeste Okunan Kitaplar

Karşılıklı Blog destekleri

Bir Terazi Kizi... dedi ki...

Ben teşekkür ederim Biraz geç bir cevap oldu kusura bakmayın, blogunuza bakicam👍